"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tek-Gıda İş Basın Açıklaması

FUTBOL TARAFTARLARI, EMEĞİN SESİNİ STATLARDA YÜKSELTMEYE VAR MISINIZ?

TEKEL işçileri 37 gündür Türkiye?de ezilen, sömürülen işçi sınıfının sesi olmaya, Avrupa yolunda hızlandırılan özelleştirmenin mağduru olarak iş yerlerinin kapatılması ve geçici işçi statüsünde maaşlarının yarı yarıya düşürülüp tüm sağlık, sosyal ve sendikal haklarını kaybederek çalıştırılmalarına karsı soğukta aç susuz direnmeye devam ediyor. 19 Ocak 2010 saat 15.00 itibariyle 100 TEKEL işçisi açlık grevine basladı. Hem Türkiye?den hem de yurt dışından haklı mücadelemize destek çığ gibi büyüyor. TEKEL işçisi tüm olumsuz koşullara rağmen aldığı bu destek ve dayanışma ile hükümete sesini duyurmaya çalışıyor.

Gelin bu sesin gücünü hep birlikte arttıralım, statları dolduran işçilerin sesi ile taleplerimizi ve haklı mücadelemizi daha geniş kitlelere duyuralım. 17 Ocak tarihli Türk-İş mitinginde Ankara?da futbol taraftarlarının desteğini açtıkları pankartlarla gördük. Endüstriyel futbola karsı durusu ile tanınan Forza Livorno da TEKEL işçisine dayanışma çağrısı yaptı ve artık maçlarında enternasyonali TEKEL işçisine atfederek okuyacağını açıklayarak, maçlarda işçilere destek pankartlarının açılması için tüm tribünlere çağrıda bulundu. Forza Livorno, Halkın Takımı, Karakızıl basta olmak üzere bu konuda kendilerine yakışan duyarlılığı göstererek

TEKEL işçisinin tribünlerdeki sesi oldukları için tüm taraftarlara teşekkür ediyor,minnetlerimizi sunuyoruz.

TEKEL işçilerinin direnişini Avrupa?da gündeme taşıyan Alerta Network grubuna bize enternasyonal dayanışma sundukları için emeğin adına mücadelenin en zor günlerinde işçilerin selamını gönderiyoruz.

Emeğin yüceliğine inanan diğer tüm futbol taraftarlarını da tribünlerde TEKEL işçisi için dayanışma seslerini yükseltmeye davet ediyoruz. Haydi futbol taraftarları, sizi tüm yüreğinizle desteğe çağırıyoruz, statları dolduran işçiler tüm dünyada haksızlığa, sömürüye karsı birleşsin ve statlar işçinin haklı sesiyle inlesin. Sizler olduğunuz sürece TEKEL İsçisi yalnız değildir, yalnız kalmayacaktır!!!

TEKEL İŞÇİLERİ VE TEKGIDA-İŞ SENDİKASI

Tek Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.